Konferencje Poznań - 130 obiektów konferencyjnych

www.konferencjepoznan.com

Strona głównaStrona główna

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Konferencje w Poznaniu

Nazwa konferencji:Gospodarka Przestrzenna Społeczeństwu

Obiekt:Collegium Geographicum UAM

Miejscowość:Poznań

Data rozpoczęcia:2010-11-18

Data zamknięcia:2010-11-19

Organizator:Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opis:
Przestrzeń w różnych jej odmianach jest dobrem ekonomicznym i to dobrem rzadkim. Dlatego optymalne gospodarowanie przestrzenią lub gospodarowanie w przestrzeni jest jednym z najważniejszych celów działalności planistyczno-decyzyjnej.

Gospodarka przestrzenna jako prężnie rozwijająca się dyscyplina naukowa wypracowała szereg rozwiązań modelowych, które stanowią podstawę projektów i planów zagospodarowania przestrzennego przygotowywanych np. w ramach European Spatial Planning Observation Network (ESPON), a także innych.

W Polsce przepływ rozwiązań teoretycznych do działalności planistycznej ma również miejsce. Jednak jak dotąd, brak jest forum regularnej wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy sferą planistyczno-decyzyjną różnego szczebla, a sferą naukową. W gruncie rzeczy brak jest takiego forum także na poziomie międzynarodowym.

Głównym celem konferencji jest zatem stworzenie możliwości przeglądu (corocznego) osiągnięć teoretycznych i praktycznych dla pogłębiania związku teorii z praktyką planistyczną oraz wypracowania rozwiązań optymalnych w odniesieniu do konkretnych potrzeb zgłaszanych przez samorządy różnego szczebla.

Konfrontacja poglądów naukowców oraz praktyków zajmujących się zawodowo sprawami związanymi z gospodarką przestrzenną umożliwi wypracowanie standardów pozwalających na właściwe kształtowanie zagospodarowania terenu oraz zachowanie ładu przestrzennego, które są niezbędne dla dalszego rozwoju polskich miast i gmin.

Opłata:650

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do
Aktualnosci

Standard obiektu

* * * * . . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * . . . dostępne 2 obiekty pokaż

Warto zobaczyć

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Początki Muzeum sięgają dnia 23 września 1857 r., kiedy to Wydział Nauk Historycznych i Moralnych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk podjął uchwałę o utworzeniu Muzeum Starożytności Polskich i Słowiańskich.

więcej Zobacz więcej

Polecamy obiektywoj. wielkopolskie

Hotel IOR- Centrum Kongresowe

Hotel IOR- Centrum Kongresowe

Poznań

Sal konferencyjnych14

Miejsc noclegowych125

więcej Zobacz więcej

Glamour House

Glamour House

Poznań

Sal konferencyjnych4

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Hotel Safir Poznań

Hotel Safir Poznań

Poznań

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych60

więcej Zobacz więcej

Konferencje, integracja