Konferencje Poznań - 130 obiektów konferencyjnych

www.konferencjepoznan.com

Strona głównaStrona główna

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Konferencje w Poznaniu

Nazwa konferencji:Gospodarka Przestrzenna Społeczeństwu

Obiekt:Collegium Geographicum UAM

Miejscowość:Poznań

Data rozpoczęcia:2010-11-18

Data zamknięcia:2010-11-19

Organizator:Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opis:
Przestrzeń w różnych jej odmianach jest dobrem ekonomicznym i to dobrem rzadkim. Dlatego optymalne gospodarowanie przestrzenią lub gospodarowanie w przestrzeni jest jednym z najważniejszych celów działalności planistyczno-decyzyjnej.

Gospodarka przestrzenna jako prężnie rozwijająca się dyscyplina naukowa wypracowała szereg rozwiązań modelowych, które stanowią podstawę projektów i planów zagospodarowania przestrzennego przygotowywanych np. w ramach European Spatial Planning Observation Network (ESPON), a także innych.

W Polsce przepływ rozwiązań teoretycznych do działalności planistycznej ma również miejsce. Jednak jak dotąd, brak jest forum regularnej wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy sferą planistyczno-decyzyjną różnego szczebla, a sferą naukową. W gruncie rzeczy brak jest takiego forum także na poziomie międzynarodowym.

Głównym celem konferencji jest zatem stworzenie możliwości przeglądu (corocznego) osiągnięć teoretycznych i praktycznych dla pogłębiania związku teorii z praktyką planistyczną oraz wypracowania rozwiązań optymalnych w odniesieniu do konkretnych potrzeb zgłaszanych przez samorządy różnego szczebla.

Konfrontacja poglądów naukowców oraz praktyków zajmujących się zawodowo sprawami związanymi z gospodarką przestrzenną umożliwi wypracowanie standardów pozwalających na właściwe kształtowanie zagospodarowania terenu oraz zachowanie ładu przestrzennego, które są niezbędne dla dalszego rozwoju polskich miast i gmin.

Opłata:650

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * . . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * . . . dostępne 2 obiekty pokaż

Warto zobaczyć

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Początki Muzeum sięgają dnia 23 września 1857 r., kiedy to Wydział Nauk Historycznych i Moralnych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk podjął uchwałę o utworzeniu Muzeum Starożytności Polskich i Słowiańskich.

więcej Zobacz więcej

Polecamy obiektywoj. wielkopolskie

Hotel Safir Poznań

Hotel Safir Poznań

Poznań

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych60

więcej Zobacz więcej

Hotel IOR- Centrum Kongresowe

Hotel IOR- Centrum Kongresowe

Poznań

Sal konferencyjnych14

Miejsc noclegowych125

więcej Zobacz więcej

Glamour House

Glamour House

Poznań

Sal konferencyjnych4

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Konferencje, integracja